W Stowarzyszeniu działa grupa wolontariuszek. Są to kobiety, które przeszły leczenie raka piersi, zdołały zdystansować się do swoich ciężkich przeżyć, umieją słuchać, są odpowiedzialne i dyspozycyjne, a teraz – odpowiednio przeszkolone przez psychologów i rehabilitantów (posiadają Certyfikat przyznany przez Federację Stowarzyszeń „Amazonki”) – gotowe są, czerpiąc również wiedzę z własnych doświadczeń, nieść pomoc innym.

Są więc one osobami budującymi swoją obecnością nadzieję, a przekazywane przez nie wiadomości mogą przekonać chorą, że warto podjąć walkę o życie i że tę walkę można wygrać!

Nasze koleżanki – wolontariuszki, odwiedzając pacjentki w szpitalu udzielają im wszelkich informacji na temat postępowania po zabiegu, dzielą się chętnie swoimi doświadczeniami i poprzez szczerą rozmowę wspierają chorą.

Wizyty są różne, krótkie i długie, trwają tyle, aby poruszyć wszystkie sprawy, o których pacjentka chce rozmawiać.

Informacje zawarte w odpowiednich poradnikach, które przekazują pacjentkom wolontariuszki, są bardzo przydatne, pomagają bowiem pacjentkom właściwie postępować po wyjściu ze szpitala i odnaleźć na nowo sens życia.

Ponadto nasze wolontariuszki uczestniczą raz w miesiącu w spotkaniach z psychologiem podnosząc w ten sposób swoje umiejętności w celu jeszcze lepszego służenia innym.

Ta kilkuosobowa grupa działa pod przewodnictwem Elżbiety Krępy, która znakomicie koordynuje ich pracę. Jest szefem i przyjacielem.

Oto lista wolontariuszek chętnie pomagających tym, którzy tej pomocy potrzebują:

  1. Elżbieta Krępa
  2. Jolanta Szylko
  3. Anna Czyż
  4. Elżbieta Góra
  5. Maria Machocka
  6. Agnieszka Koszczyc
  7. Ewa Szczepanik

Zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wspólnie wpuścimy do Twego życia trochę światła. Zrobimy wszystko, byś ponownie uwierzyła w nowy dzień i w to, że radość i szczęście znajdują się w Twoich własnych rękach. Po prostu spróbuj…!

Czekamy na Ciebie!

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Archives”]
Kategorie: O nas