Operacja oszczędzająca pierś czy też jej amputacja połączona jest z usunięciem pachowych węzłów limfatycznych. Prowadzi to do ograniczenia ruchomości kończyny po stronie operowanej. Operacja, chemio- czy radioterapia mogą być też przyczyną powstawania obrzęku limfatycznego. Dlatego też kolejnym etapem jest rehabilitacja, która ma na celu zmniejszenie niepożądanych skutków choroby i jej leczenia, zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej kobiety.

W związku z tym, aby zapobiec wystąpieniu ewentualnych komplikacji, takich jak przykurcz ręki po stronie operowanej lub jej obrzęk, pacjentka powinna jak najszybciej podjąć rehabilitację fizyczną.

Stowarzyszenie umożliwia amazonkom korzystanie z gimnastyki usprawniającej i masażu limfatycznego. Rehabilitacja fizyczna prowadzona jest przez Krystynę Wiecheć, wykwalifikowaną rehabilitantkę (przeszkoloną przez Instytut Onkologii w Warszawie), uprawnioną do pracy z kobietami po przebytym raku piersi. Gimnastyka usprawniająca i masaż limfatyczny odbywają się w Szpitalu Wojewódzkim w sali rehabilitacyjnej, wyposażonej w odpowiedni sprzęt.


Ponadto uczestniczymy w zajęciach ruchowym z przyborami z elementami jogi, Pilatesa, stretchingu oraz w spacerach z kijami Nordic Walking. Zajęcia te prowadzone są przez Helenę Pilichowską fizjoterapeutkę 


Wszystko to umożliwia powrót do pełnej sprawności fizycznej, a tym samym znacznej poprawy jakości życia.

Przyjdź, zobacz jak wygląda nasza rehabilitacja i przyłącz się do nas:

  • Masaż limfatyczny – jeden raz w tygodniu, godziny indywidualnie ustalane z rehabilitantką
  • Zajęcia ruchowe z przyborami – sala MOSiR przy ul. Urszuli w poniedziałki i środy o godzinie 17.00
  • Spacer z kijami Nordic Walking – w soboty o godz. 10.00 w uzgadnianych miejscach